Zvjezdan Ružić: “Rock&Off nagrada je posebna, u žiriju su 83 novinara”

Svaki dan u 19:30h na HTV2 čekaju nas najnovije vijesti iz hrvatske glazbe.

Ovaj tjedan u PopRock.hr stižu nam Doringo, BluVinil, Zvjezdan Ružić, Nika Turković i ABOP! Gledamo se svaki radni dan u 19:30 h na HTV2.

Tjedan u PopRock.hr-u provodimo s nominiranima za nezavisnu glazbenu novinarsku nagradu Rock&Off, a jedni od nominiranih su i bend Doringo. U studio nam stiže Dinko Čvorić: „Želja za Rock&Off nominaciju je postajala, ali definitivno je iznenađenje. Mlad smo bend, dva albuma su iza nas i jako mi je drago. Priznanje struke je nešto nemjerljivo kada se želiš izboriti za dio prostora na sceni“. Dinko je komentirao i konkurenciju: „Lijepo je biti u društvu Tamare Obrovac, benda Chui koji su već afirmirani, novog benda Trokut i Zvjezdana Ružića. To je stvarno čudo biti u tom društvu“. Najavio je i treći album: „Aktivan sam u glazbenom svijetu i po pitanju produkcije, a bavim se i video produkcijom pa spotove onda u principu sami snimamo. Sada smo u postupku snimanja trećeg album Budem, budem“.

Mladi bend iz Šibenika koji je vrlo brzo izazvao pažnju i publike i kritike – BluVinil, stiže u utorak u studio PopRock.hr-a. Odnosno stiže nam Matej Nakić. Ove godine i oni su nominirani za Rock&Off nagradu u kategoriji „Veliki prasak“: „Malo smo priželjkivali nominaciju za Veliki prasak godine, no nismo puno očekivali. Ipak je to znak da smo nešto dobro napravili i napokon smo dočekali svoje mjesto pod suncem“. Na pitanje koliko im to znači, Matej kaže: „Bez lažne skromnosti, naravno da nam to znači. Ta nagrada ima težinu upravo zbog svih recenzenata i novinara koji su u žiriju“. Prokomentirali smo s njim i njihova očekivanja na samom početku, kad su se upustilli u ovu glazbenu avanturu: „Nikada nismo očekivali da ćemo postati bend koji će se vrtiti po nacionalnim radijskim postajama, čudno mi je kad u shopping centru čujem našu pjesmu. Naravno drago mi je to“.

Zvjezdan Ružić, s kojim se družimo u srijedu, kaže da nominaciju za Rock&Off nije očekivao: „Zaista nisam očekivao nominaciju za Jazz&Off izvođača godine, ova je nagrada posebna jer su u žiriju 83 novinara. Već je nominacija kao nagrada s obzirom na to da su me odabrali u moru dobrih jazz izvođača koje imamo“. Ružić se osvrnuo i na kolege: „Tko god da dobije bit će dobro, stvarno je jaka konkurencija. Trokut je novi odličan bend, Doringo također, opasna je konkurencija. Bravo mi svi!“. Priupitali smo ga i što je to točno „Pianotron“: „To je spoj melotrona kojeg su proslavili King Crimson, Beatlesi i drugi bendovi. Spojio sam taj zvuk s koncertnim klavirom. Izmislio sam zapravo tu kombinaciju dva instrumenta. Bio je to izazov i za vlastito samopouzdanje, mnogi su govorili da je to čudno i da nije ozbiljno“.

Nominaciju ima i Nika Turković! „Godina je bila jako čudna, to svi glazbenici znaju. Svaka nominacija je ogromna stvar. Veliki prasak godine zvuči super, ovakve stvari te potapšaju i daju vjetar u leđa“, komentirala je nominaciju Nika. Komentirala je i konkurenciju: „Odlična je konkurencija, svatko je na svoj način poseban. Ne znam kako će odabrati od nas troje. Ipak je to dobro društvo i super su ekipa. Ne znam zaslužujem li to, ali hvala žiriju. I voljela bih više osvojiti novinarsku nagradu odnosno upravo taj Veliki prasak godine s obzirom da je to stručnije, a kod nagrade publike je zapravo natjecanje u tome tko ima veću ekipu iza sebe. Iako naravno bilo kakva nagrada bi me razveselila“.

Erol iz ABOP-a kaže da su jednu nominaciju očekivali, ali ne i drugu: „Nominaciju za Elektro&Off izvođača smo očekivali, no za Koncertnog izvođača nismo. Imali smo odličan koncert u Boogaloou i to je zapravo kruna naše karijere. Uspjeli smo napraviti nešto prije korone, a na ljeto smo par koncerata još odsvirali“. Komentirao je i nagradu „Ambasador“: „Nagrada Ambasador nas je isto profilirala pa smo na elektro sceni dosta prepoznati, no uvijek ima još prostora da se o tome više priča“. Erol je rekao što misli tko je po njemu favorit: „Urban vjerojatno, on odskače, ali drago nam je da smo mi tu“.

Osim izvođača nominiranih za Rock&Off nagrade, ovaj tjedan predstavljamo i nove singlove Vladimira Kočoša Zeca, Borisa Rogoznice, kao i Mie Negovetić i Edija - pjesme odabrane za ovogodišnji Zagrebački festival. Prestavljamo i novi singl Dimitrija Dimitrijevića, Aurelije, Ivan Rapića Inna i Olivera Dragojevića; zatim gledamo novi spot Mr. Lee-ja i Ivanesky, ali i donosimo informacije o nagradi Cesarica i nagradi Music Pub.

Vidimo se već večeras na HTV2 od 19:30 h!

Sve ostale informacije i novosti o emisiji PopRock.hr možete pratiti i online:

www.facebook.com/poprock.hr

www.instagram.com/poprock.hr