Eric nastupom u Samoboru zaključio ovogodišnju Rock&Off turneju!

Eric je odličnim nastupom na glavnom gradskom trgu u Samoboru u subotu navečer zaključio ovogodišnju Rock&Off turneju! Publici je predstavio autorske pjesme, ali i nekoliko obrada, a sudeći po ovacijama koje je dobio, svi su doista uživali u nešto više od sat vremena koncerta.

"Gotova je Rock&Off turneja. Ja sam je otvorio i zatvorio, što je stvarno super! Bili su stvarno izvanredni koncerti u Virovitici, Šibeniku i Samoboru. Nadam se da će turneja biti i iduće godine. Neću ja nastupati, ali bit će neki drugi mladi ljudi koji će me zamijeniti i sigurno će uživati", istaknuo je Eric nakon nastupa.

"Ideja turneje je izvrsna i Grad Samobor podržava takav koncept te apsolutno podržavamo mlade umjetnike, mlade nade koji su zapravo naša budućnost", rekla je Ivana Kokot, direktorica TZ Samobor.

OVDJE POGLEDAJTE FOTOGALERIJU

Eric, Fran Vasilić, Miriiam i Šiza svoju su glazbu predstavili u nekoliko hrvatskih gradova na drugoj Rock&Off turneji. Upravo Eric i Fran Vasilić turneju su otvorili još krajem lipnja u Virovitici, a nastupi svih spomenutih izvođača su se nastavili u OzljuKninuŠibeniku, Koprivnici te na Motovun Film Festivalu i Liburnia Film Festivalu.

Miriiam se posebno sjeća nastupa u Kninu: „Nastup u Kninu mi je prvi u sklopu turneje. Super je prošao koncert, kninska publika je iznenađujuće brojna, koncentrirana i zahvalna, obzirom na veličinu grada. Nadam se da ću imati prilike opet se vratiti u Knin!“

Šiza je održala svoj prvi nastup na Rock&Off turneji u Ozlju: „Na nastupu nam je bilo super, jako nam je lijepo u Ozlju. Grad je živ, ima puno klinaca koji su zainteresirani za ovakvu vrstu glazbe, to nam je jako drago. Fora nam je što smo bili nominirani u kategoriji za Veliki prasak na Rock&Off nagradi jer smo se nadali da ćemo imati šansu nastupati na ovoj turneji. Fora je ovo što radite, da idete u ovako male gradove, da ljudi imaju priliku vidjeti i poslušati i bendove poput našeg“, rekli su dečki iz Šize.

Franu Vasiliću prvi nastup uopće s bendom dogodio se u Virovitici: "Jako mi je drago da smo to napravili u jako opuštenoj atmosferi. Zadovoljan sam i ponosan na svoje članove benda. Publika je bila super, ni na što se nemam požaliti", komentirao je Fran. "Od nominacije za Rock&OFF nagradu do sada se dogodilo dosta stvari. Mislim da mediji počinju polako obraćati pozornost na to što radim i to mi je jako drago".

"Osvrti glazbenika, voditelja klubova i festivala te publike nakon druge Rock&Off turneje su još jednom dokazali koliko je ovaj koncept potreban za više dionika u hrvatskoj glazbenoj industriji. Od afirmacije mladih izvođača koji ne bi uspjeli nastupiti u manjim sredinama, preko klubova i festivala koji se usprkos malim financijskim budžetima već godinama bore za predstavljanje rock&off glazbe lokalnoj publici do same publike koja ne bi imala prilike vidjeti mlada imena u usponu. Sva četiri izvođača Miriiam, Eric, Fran Vasilić i Šiza pokazali su uživo, svatko na svoj način, zašto su baš njih novinari odabrali kao najperspektivnije glazbenike iz prošle godine. Preko 2000 ljudi je imalo prilike besplatno uživati u imenima za koje iskreno vjerujemo da će biti budućnost hrvatske glazbe. Ovim putem u ime organizacije želimo zahvaliti svim izvođačima koji su sudjelovali, klubovima i festivalima koji u nas ugostili, kao i sponzoru Iskonu te Ministarstvu kulture i medija koje je prepoznalo ovaj projekt", izjavili su organizatori Rock&Off turneje.

Za pokroviteljstvo ove turneje zaslužni su Ministarstvo kulture i medija RH, glavni sponzor Rock&Off-a Iskon, pokretač nagrade Hrvatsko društvo skladatelja te organizator Unison - Hrvatski glazbeni savez.

Peta dodjela nezavisne glazbene novinarske nagrade Rock&Off održat će se u veljači 2023. godine.

Još DANAS i SUTRA (19.10.2022.) traju prijave za drugu Malu školu Rock&Off novinarstva. Riječ je o dvomjesečnom tipu edukacije koji će se provoditi u ciklusima. Mentori male škole će biti iskusni glazbeni novinari i gosti predavači iz različitih tipova medija.

Sve informacije nađite OVDJE.